
Zasady współpracy
-
Współpracę podejmuje się wyłącznie na czas określony 1 roku (okres kolejnych 12 miesięcy od dnia podjęcia współpracy).
-
Po upływie jednego roku współpracę można przedłużyć na czas nieokreślony lub wypowiedzieć, termin wypowiedzenia jest równy 3 miesiące.
-
Współpracę można wydłużyć o miesiące poprzedzające, o ile wynika taka konieczność (wyprowadzenie zaległości księgowania, wykrycie nieprawidłowości lub braków przez US lub przez KRS itp.). Przedłużenie współpracy o miesiące poprzedzające nie ma wpływu na bieg okresu kolejnych 12 miesięcy współpracy.
-
Współpracę można wypowiedzieć z ważnych przyczyn za porozumieniem stron. Wypowiadający współpracę bez ważnych przyczyn jest zobowiązany do naprawienia szkody: w przypadku Księgowej - rozliczanie, księgowanie i składanie deklaracji JPK PIT CIT VAT i ZUS będą wykonywane do dnia wybrania innej księgowej/księgowego na to miejsce, nie dłużej niż do zakończenia współpracy na podstawie pkt 1 i pkt 2, w przypadku Klienta - płatności będą wykonywane do dnia przystąpienia kolejnego klienta do współpracy na to miejsce w podobnym przedziale wartości wynagrodzenia, nie dłużej niż do zakończenia współpracy na podstawie pkt 1 i pkt 2, z uwagi na fakt, że Księgowa przyjmując danego Klienta na czas jednego roku i gwarantując mu zakres czasu na wykonywanie jego wartości zadań, nie przyjmuje w tym okresie czasu innego klienta, podobnie jak Klient podejmując współpracę nie przyjmuje innej księgowej.
-
Klient przedkłada dokumenty księgowe do 10 dnia miesiąca następnego a dokumenty kadrowe na bieżąco.
-
Wynagrodzenie jest określone wartością ryczałtu i płatności wykonywane są w każdym miesiącu do 7 dnia za miesiąc bieżący.
-
Wyrównanie opłat do wartości z cennika następuje po kwartale, po 12 miesiącu współpracy lub na koniec roku, w którym wykonano ostatnią czynność księgową. Cennik zamieszczony jest na stronie internetowej.
-
Wydłużenie o miesiące poprzedzające na podstawie pkt 3 powoduje naliczenie wynagrodzenia, stosownie do pkt 6 i pkt 7 za każdy miesiąc.
-
Po zakończeniu współpracy Księgowa zobowiązana jest wydać a Klient zobowiązany jest odebrać przedłożone dokumenty w terminie 30 dni oraz wydruk KPiR, Dziennika księgowań, bilansu i RZiS w formie PDF lub papierowej.
-
Księgowa nalicza opłaty za magazynowanie dokumentów w przypadku nie odebrania ich w wysokości 60 zł netto, ze względu na umieszczenie ich w wynajętym pomieszczeniu magazynowym.
Każdy potencjalny Klient otrzymuje w formie sms link do strony internetowej.
Podjęcie współpracy następuje na podstawie ustnej umowy przystąpienia, która stanowi akceptację Zasad współpracy.
Strony mogą zawrzeć umowę pisemną. Zawarcie pisemnej umowy nie zwalnia z akceptacji Zasad współpracy.
Ryczałt miesięczny oznacza pakiet kwotowy, który proponuje Klient na podstawie prognozowanych ilości dokumentów do obsługi rachunkowej, jeżeli w trakcie roku ilość dostarczanych dokumentów zwiększy się to nastąpi dopłata do ryczałtu z zachowaniem pkt 7.
Wypowiedzenie umowy następuje w taki sam sposób jak jej zawarcie (ustnie lub pisemnie) z zachowaniem pkt 1 i pkt 2.
Przystąpienie do współpracy stanowi wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (Rozporządzenie RODO).
Biuro Wirtualne - każdy Klient posiada uprawnienie do korzystania z adresu biura wirtualnego w Krakowie przy ul. Lea 7b L50. Korzystanie z adresu biura wirtualnego może nastąpić wyłącznie w terminach rocznych liczonych od pełnych miesięcy i jest powiązane bezpośrednio z analogicznym terminem rocznym na korzystanie z obsługi rachunkowej, nawet jeżeli uprzednio Klient posiadał tę umowę na czas nieokreślony. Przystąpienie do korzystania z adresu biura wirtualnego następuje poprzez rejestrację firmy pod adresem biura wirualnego i stanowi wyrażenie akceptacji Zasad współpracy. Opłata następuje za okres roczny. Klient otrzymuje skan umowy najmu lokalu zawartej ze wzkazaną zgodą właściciela lokalu na udostępnianie adresu biura wirtualnego Klientom biura rachunkowego. Najpóźniej 3 dni przed upływem zakończenia terminu rocznego Klient jest obowiązany przedłożyć potwierdzenie wyrejestrowania firmy z adresu biura wirtualnego w formie wydruku z publicznego rejestratora ewidencji (jak KRS, CEIDG i in. stosownie do rodzaju działalości). Brak przedłożenia potwierdzenia stanowi przystąpienie do korzystania z adresu biura wirtualnego przez kolejny termin roczny i obowiązek dokonania płatności za kolejny okres roczny. Korzystanie z adresu biura wirtualnego nie uprawnia do korzystania z lokalu w Krakowie przy ul. Lea 7b L50 w inny sposób, jak posiadania kluczy, umieszczenia szyldu, przebywania w lokalu w innym czasie niż spotkanie Klienta w zakresie obsługi rachunkowej. Klient może po uprzednim uzgodnieniu dokonać rezerwacji jednego pomieszczenia na czas liczony w pełnych godzinach za dodatkową opłatą zgodnie z cennikiem. Opłaty dokonuje się 3 dni przed uzgodnioną rezerwacją. Klient może złożyć pełnomocnictwo w Urzędzie Poczty Polskiej w Krakowie przy ul. Królewskiej 45 do odbioru korespondencji i korespondencja będzie odbierana w soboty a zawiadomienie o przesyłce nastąpi w formie sms. Przesyłka zostanie przekazana osobiście lub w formie listu na wskazany adres za opłatą o wartości opakowania i kosztu nadania według uzgodnienia (poczta, kurier, paczkomat).